Yurt dışındaki bankalardan nasıl kredi alınır?

By | 14 Kasım 2017

Yurt Dışındaki Bankalar Bana Kredi Verir Mi?

Kredi günümüzde hemen hemen çoğu insanın ihtiyaç duyduğu bir durumdur. Kredi ihtiyacı, kişilerin maddi olarak ileri tarihlerde kendini idare edebilmesi ve borçlarının daha fazla büyümemesi isteğinden kaynaklanmaktadır. Bu süreçte kişiler kredi alabilmek için çoğu bankaya başvuruda bulunup krediye uygun olup olmadığını beklemektedir. Krediyi alacak kişinin gelir durumunun bu krediyi karşılayacak düzeyde olması gerekmektedir. Ülkemizde kredi talebinde bulunan ancak bankadan sonuç alamayan kişiler farklı bir seçenek olarak yurtdışındaki bankalara başvuruda bulunmaktadır.

Yurtdışındaki ülkelerde kişilerden istenen bazı şartlar yerine getirildiği takdirde kişilere kredi imkanı sağlanabiliyor. Bu şartlardan biri; kefillik şartı, bu şartı yerine getiren kişiler kredi almaya hak kazanabilmekte ancak bu sırada ekstra dosya ve vergi masrafları da ortaya çıkmaktadır. Kişiler bu durumu kabul ettiği takdirde kredi alabilme şansına sahip oluyor.

Nasıl Başvuru Yapabilirim?

Bankaların bilindiği üzeri internet siteleri mevcuttur. Yurtdışındaki bankaların kredi durumunu araştırdıktan sonra size uygun olan bankanın internet sitesine ulaşıp kredi talebinde bulunabiliyorsunuz. Kredi talebinde bulunduğunuz bankanın sitesine eksiksiz bilgi verip bankanın size geri dönüş yapmasını beklemelisiniz. Her bankada İngilizce dil seçeneği mevcut, bu yöntemle kredi başvurusunda bulunabiliyorsunuz. Banka kredi vermeyi kabul ettiği takdirde sizden ıslak imza isteniyor ve bu durumu kargo yoluyla çözebiliyorsunuz.

Bazı yurtdışındaki bankaların ülkemizde ortak bankaları bulunuyor. Bu bankalara giderek ayrıntılı bilgi alabilirsiniz ayrıca kredi başvurusu için gerekli olan evrak işlerinizi de teslim edebilirsiniz.

 

Yurt Dışındaki Bankaların Faiz Oranları Nasıl?

Genel olarak faiz oranları ülkeden ülkeye değişmekte. Ancak genel baktığımız zaman ülkelerin refah düzeyleri yükseldikçe kredi faiz oranlarında da bir azalma meydana gelebilmektedir. Bu durumda kişiler yabancı uyruklu kişilerden çok fazla faiz uygulamayan bankalardan kredi çekme talebinde bulunabilmekte.