Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme (Hemde Kesin)

By | 2 Ekim 2017

Ücretsiz kredi notu öğrenme çabası son yıllarda güçleşen hayat şartları nedeni ile Bankalardan kredi çekmek hemen herkesin yaptığı bir iştir. Ancak kredi kullanabilmek için KKB tarafından bireyler için belirlenen kredi notunun elverişli olması gerekir. Bankaların aradığı en önemli ve ilk kriter budur diyebiliriz.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

KKB tarafından belirlenen kredi notu yine KKB in hayata geçirdiği finansal hizmet platformu olan findeks üzerinden öğreniliyor. Ancak findeks üzerinden kredi puanı öğrenmek 4 TL gibi bir bedel karşılığında gerçekleşiyor. Bu bedeli sürekli ödemek istemeyen banka müşterileri için başka seçeneklerde var.

Kredi Notu Ücretsiz Nasıl Öğrenilir

Ücretsiz kredi notu öğrenme işlemini yapabileceğiniz bir başka kanal ise, bankalara bizzat giderek müşteri hizmetleri yetkilisinden daha net bilgi almaktır. Müşteri hizmetleri yetkilisi görüşme esnasında müşterisine kredi kullanabilir durumda olup olmadığını ve kredi notunun hangi aralıkta olduğunu hatta kaç puan olduğu bilgisini iletir. Bu işlem için sizden hiçbir ücret talep etmeyecektir.

Ücretsiz kredi notu öğrenmenin diğer bir yolu ise maaş müşterisi olduğunuz ya da mevduat hesabınız bulunan bankanın mobil uygulamasını cep telefonunuza ya da tabletinize indirip, saniye gibi bir zaman dilimi içerisinde öğrenebilirsiniz. Akbank’ın kendi müşterileri için Akbank direkt isimli uygulamasını tablet veya cep telefonunuza indirdiğinizde kredi notu bilgisini size ücretsiz olarak veriyor.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenmek İçin Yapılacak İşlemler

Akbank’ın sadece kendi müşterileri için sunduğu, bu uygulama kolaylığından faydalanmak için ilk yapılması gereken işlem Google Play veya Apple Store’dan Akbank direkt uygulaması cep ya da tablete indirmek olacak. Uygulamayı açtıktan sonra T.C. kimlik numarası ve verilen şifre ile giriş yaparak, sisteme direk bağlanılıyor. Bu sistem üzerinden ücretsiz kredi notu sorgulaması yapılıyor. Eğer Akbank’ta mevcut bir hesabınız yoksa, herhangi bir Akbank şubesine giderek ücret ödemeden hesap açtırabilir ve ücretsiz kredi notu bilgisini alabilirsiniz. .