Taşıt Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

By | 6 Nisan 2018

Taşıt Kredisine Nasıl Başvurabilirim?

Araç sahibi olmak isteyen ancak nakit parası bulunmayan müşterilere özel olarak sunulan taşıt kredisi kampanyasına başvuru yapmak için izlemeniz gereken yollar hakkında ve taşıt kredisi nasıl çekilir sorusuna sizlere bilgiler sunmak istiyoruz. Kredi türleri arasında en çok tercih edilen kredilerin başında gelen Taşıt kredisine başvuru yapmanın farklı yöntemleri bulunmaktadır.

SMS ile ön başvuru yapmak

Bankaların son yıllarda müşterilerine sunduğu hizmetler giderek çeşitlilik kazanmaktadır. Özellikle kredi başvuruları sırasında artık sizlerde sıra bekleme derdine son verecek şekilde kolay yoldan başvuru yapmak için bankaların sunmuş olduğu SMS hattı üzerinden başvuru yaparak taşıt kredisi için ön onay alma şansını yakalamış olursunuz. Ancak SMS ile yapılan kredi başvurusu sırasında bankanın sadece ön onay verdiğini sizlere belirtmek istiyoruz.

Mobil Bankacılık üzerinden başvuru yapmak

İnternetin her geçen gün gelişme göstermesi ülkemizde kredi türlerine olan başvurularında çeşitli yollardan yapılmasını sağlamaktadır. Bu yüzden de bankaların mobil bankacılık hizmetleri üzerinden dilediğiniz kredi türüne kolay yoldan başvuru yapabilirsiniz. Özellikle bu konuda müşterisi olduğunuz bankayı tercih etmeniz gerekmektedir.

İnternet bankacılığı üzerinden başvuru yapmak

Araç alacağınız zaman internet bankacılığı üzerinden de taşıt kredisi başvurusunu kolay bir şekilde yapabilirsiniz. Özelikle son zamanlarda oldukça gelişen internet bankacılığı hizmetlerinde yapmanız gereken sizlerden istenilen bilgileri eksiksiz bir şekilde doldurmak olacaktır. Bu belirttiğimiz 3 başvuru yöntemi ile de taşıt kredisine başvuru yapabilirsiniz. Ancak bu 3 yöntemin sadece ön başvuru için olduğunu unutmayınız. Yani taşıt kredisi başvurusu sırasında mutlaka bankaya giderek oradan evraklar ile birlikte paranızı almanız gerekmektedir.

İlginizi çekebilir  Kredi Kartı Faizini Ödeyemezsek Ne Olur?

Banka şubesi üzerinden başvuru yapmak

0 KM veya ikinci el bir araç almak istediğiniz zaman taşıt kredisi başvurusu yapmak için başvuru yapacağınız bankanın şubesine gitmeniz gerekmektedir. SMS, mobil bankacılık veya internet bankacılığı hizmetleri üzerinden yapılacak olan başvuruların sadece ön başvuru için geçerli olduğunu belirtmek istiyoruz. Bu yüzden banka şubesine giderek alacağınız araç hakkında sizlerden istenen belgeleri yanınızda götürerek bu kredi türüne başvuru yapabilirsiniz.

En uygun taşıt kredisi faiz oranları 2018 Nisan

2018 yılının Nisan ayı içerisinde en uygun taşıt kredisi veren bankanın bir kamu bankası olan Vakıfbank olduğunu belirtmek istiyoruz. Özel bankaların aksine kamu bankalarının son zamanlarda faiz indirimine gitmesi birçok müşterinin bu bankaları tercih etmesine neden olmaktadır. Bu yüzden de taşıt kredisi çekeceğiniz zaman ikinci elde sizlere %1.26, ,0 KM’ de % 1.28 faiz oranı ile kredi veren Vakıfbank üzerinden kredi çekerek uygun faiz oranlarından yararlanma fırsatını bulmuş olursunuz. Hatta Vakıfbank maaş müşterisi iseniz bu oranların biraz daha alta çekilmesi konusunda müşteri temsilcisi ile görüşme yaparak daha uygun faiz oranları ile taşıtınızı alma şansını bulacaksınız. Vade sayısı bakımından ise bankanın sizlere 48 ay vade seçeneği ile bu kredi şansını verdiği belirtelim.