Maaş müşterilerine özel kredi veren En iyi Banka

By | 10 Nisan 2018

Maaş müşterilerine İhtiyaç Kredisi faiz oranında indirim yapılır mı?

Bankaların kendi müşterilerine sunmuş olduğu avantajların diğer müşterilerine sunmuş olduğu avantajlar arasında farklılık bulunmaktadır. Kendi müşterisi olan müşterilerine dönem dönem farklı kampanyalar sunarak çeşitli hizmetler sunmaktadır. Bu hizmetler hakkında sizlere bilgiler sunmak istiyoruz.

Maaş müşterisi olmanın avantajları

Çalıştığınız bankanın sizlere sunmuş olduğu avantajlar arasında ilk sırada düşük faizli kredi türleri gelmektedir. Maaşınızı aldığınız bankaya giderek ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi türlerinde diğer müşterilerine sunduğu faiz oranlarının aksine daha düşük faizler ile kredi çekme şansınız bulunmaktadır.

Bunun dışında bankanın kullanmış olduğu kredi kartına da aidat ödemeyerek bu konuda diğer müşterilerden farklı bir hizmet alma şansınız bulunmaktadır. Ancak bazı maaş müşterilerinden kredi kartı aidatı alan bankalar bulunmaktadır. Bunun için bankanın müşteri temsilcisini arayarak kart aidatının iptalini isteyebilirsiniz.

Maaş müşterisi olduğunuz banka sizlere para transfer işlemleri olan EFT ve Havale transferleri konusunda da herhangi bir ücret talep etmemektedir. Yani bankalar arasında yapacağınız para transferlerinde herhangi bir ücret ödemeden işlemlerinizi sorunsuz bir şekilde yapabilirsiniz.

İhtiyaç kredisi faiz oranlarında ne kadar indirim yapılıyor?

Bankaların ellerinde bulunan müşterileri tutmak ve bu müşterilerin bankalarla daha fazla işlem yapmasını sağlamak adına sunduğu hizmetler arasında kredi türlerinde sunmuş olduğu düşük faizler dikkat çekmektedir. Özellikle ihtiyaç kredisi, konut kredisi veya taşıt kredisi gibi kredi türlerinde diğer müşterilerine sunulan faiz oranlarının aksine bankalar maaş müşterilerine % 0.1 ile % 0.5 arasında faiz indirimleri yaparak müşterilerini bu konuda mutlu etmektedir.

İlginizi çekebilir  Tapu İpoteği Kredi Özellikleri

Maaş müşterilerine faiz indirimi sunan bankalar hangileri?

  1. Garanti Bankası
  2. Yapı Kredi Bankası
  3. Denizbank
  4. Akbank
  5. QNB Finansbank
  6. TEB
  7. Vakıfbank
  8. Halkbank

Maaş müşterilerine düşük faizli oranlar ile ihtiyaç kredisi hizmeti vermektedir.

Maaş müşterisine sunulan diğer avantajlar

Maaş müşterisi olarak çalıştığınız bankanın sizlere bu kredi türü içerisinde sunduğu düşük faiz oranlarının yanı sıra, her ay farklı türden kredi kampanyaları hazırlayarak müşterilere sunmaktadır. Güncel kampanyalar listesinde yer alan bu bilgilere ulaşmak için bankanın resmi sayfasına ziyaret ederek bu konuda bilgi sahibi olabilirsiniz.

Maaş hesap ücreti isteyen müşterilerine özel olarak ücretsiz olarak bu hizmette sunulmaktadır. Diğer müşterilerin para ödeyerek almak zorunda oldukları bu hesap ücretlerinde banka sizlere bu hizmeti ücretsiz bir şekilde ulaştırmaktadır.

Aynı zamanda sigorta paketleri kapsamında maaş müşterisi olanlara özel hayat sigortaları ve özel sağlık sigortaları adı altında sigorta hizmetlerini indirimli fiyatlar üzerinden sunarak bu konuda hizmet vermektedir.

Son olarak ise telefon bankacılığı hizmetlerinde maaş müşterisi olanlara özel olarak birçok banka kurduğu destek hattı ile sıra beklemeden işlemlerinizi kolay bir şekilde halletmektedir. Bu yüzden maaş müşterisi olduğunuz banka dışında bir bankadan işlem yapmadan önce kendi bankanız ile görüşmeniz gerekmektedir.