Kredi Notunu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

By | 10 Mayıs 2018

Kredi Notunu Yükseltmek

Kredi notunu yükseltmek için yapılması gerekenler arasında birden fazla yöntemden söz edilebilir. Bu yöntemlerin hepsi genel olarak ödeme düzeni ile alakalıdır. Bankalardan çektiğiniz kredilerin geri ödemesinde herhangi bir aksaklık olması durumunda bankalar kredi notunuzu aşağıya çeker. Öyle ki, bu durum bir daha bankalardan kredi çekememenize ya da bankalarla gereğinden fazla uğraşmanıza neden olur. Bu açıdan kredi notunun yükseltilmesi oldukça önemlidir. Bazı yöntemlerle kredi notunu tekrardan yükseltmek mümkündür.

Düşük Limitli Kredi Kartı Kullanın

Kredi notunu yükseltmek için , Kredi notunuz düşük olduğu için banka sizleri geri ödeme konusunda her zaman riskli görür. Bunu ortadan kaldırmak için düşük limitli bir kredi kartına başvurabilirsiniz. Banka genelde bu taleplere olumlu yanıt verir. Bunun ardından tüm alışverişlerinizi bu kartla yaparak, kartın taksitlerini düzenli ödeyerek kredi notu tekrardan yükseltilebilir.

Kredi notunu nasıl yükseltirim [En Basit Yöntem]

Düşük Tutarlı İhtiyaç Kredilerine Başvurun

Kredi notunu yükseltmek için Tıpkı kredi kartlarında olduğu gibi bankalardan 1000 TL ile 3000 TL arasında değişen ihtiyaç kredilerine başvuru yaparak bu kredilerin geri ödemesini düzenli yapın. Bunun ardından yine kısa bir süre içerisinde banka kredi notunuzu belirli oranda yukarı çekecektir.

Taksitleri Öderken Fazla Para Yatırın

Kredi notunu yükseltmek için Aldığınız kredi kartlarının aylık ödemelerini yaparken bankaya belirli oranda fazla para yatırarak iyi bir izlenim oluşturabilirsiniz. Örneğin; kredi kartınızın aylık ödeme tutarının 345 TL olduğunu varsayalım. Bankaya geri ödeme yaparken bunu direkt olarak 350 TL olarak yatırabilirsiniz. Bu durumda bankaların gözünde iyi bir izleniminiz olacaktır. Bu yöntem bankaların kredi notunuzu tekrardan yükseltmesi konusunda işinize önemli bir ölçüde yarayabilir.

İlginizi çekebilir  2019 da kredi faizleri düşecek mi?

Unutmamak gerekir ki, kredi notu yalnızca ödemelerin düzenli yapılmaması sonucu düşer. Bu nedenle kredi notunun tekrardan yükselmesi için yapılabilecek en güzel yöntem tekrardan ödeme düzeni oluşturmaktır.