Kredi notunu nasıl yükseltirim [En Basit Yöntem]

By | 11 Ekim 2017

Kredi notunu nasıl yükseltirim? Kredi notunuz, puanınız veya skorunuz ilk olarak sizin daha önceki borç ödemeniz kredi kartı kullanmanız gelir durumunuz gibi durumlarla birlikte şekillenir ve ortaya çıkar. Bu hesaplamalar ilgili bankanız tarafından yapılır ve size sunulur. Bunun sonucunda sizin ilgili banka ve diğer bankalar tarafından kredi çekip çekemeyeceğiniz belli olur.

Bu kredi notunuz veya skorunuzun düşmesi durumunda ilgili bankanız ve diğer bankalar tarafından kredi işlemleriniz zorlanır veya olumsuz cevaplandırılır. Kredi koru veya puanından dolayı kredi çekemeyen bir insanın da aklına hemen bu soru gelir. Kredi notunu nasıl yükseltirim sorunuza vereceğimiz cevaplar aşağıdadır. Lütfen yazımızı okumaya devam ediniz.

Kredi Notunu Yükseltmek İçin Yapılması Gerekenler

Aktif Kredi Kartı Kullanımı

Kredi notunu nasıl yükseltirim sorusuna diğer bir cevap olarak tarafınızdan kullanılan aktif kredi kartlarınız kredi puanının veya skorunun yükselmesinde birinci oyuncudur. Çünkü bununla birlikte banka tarafından maddi durumunuzun o zamankine göre daha iyi olduğu anlaşılır ve ödemelerinizi daha kolay bir şekilde yapabileceğiniz anlaşılır. Bu durum anlaşıldıktan sonra belli bir zaman sonunda kredi puanınız yükselmeye başlar. Bu durum kişinin daha önceki kredi durumlarına göre çok daha uzun da sürebilir çok daha kısa da sürebilir.

Kredi Notunu Nasıl Yükseltirim

Aktif kredi kartı kullanım sırasında yavaş yavaş yükselmesi sonucunda ufak miktar olacak şekilde kredi şartlarınızda açılır. Bununla kredi notunu nasıl yükseltirim sorusuna istinaden beraber kredi çekebilir onu tekrar düzenli olarak ödediğinizde daha yüksek bir kredi notu veya skoruna ulaşabilirsiniz. Bu durumla bağlı olarak da yeni kredi notu veya skorunuz eskisine oranla çok daha yüksek olduğundan banka tarafındaki imajınız düzelmiş olur. Diğer bankalar tarafından da fark edilir bu durum. Tek banka değil bütün bankalar tarafından yükselir kredi notunuz veya skorunuz. Ancak bunun olmasında en önemli etken dediğimiz gibi aktif kredi kartı kullanımı ve zaman. Ne kadar aktif kullanıcı veya pasif kullanıcı olursanız zamanla ve maddi durumunuza göre kredi notunuz da tekrar yükselecektir. Sevgiyle kalın, esenlikler dileriz.