Kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar

By | 5 Ekim 2017

Kredi notu kötü olanlara kredi veren bankalar

Kişinin kredi isteği üzerine kredi alabilmesi için kredi notu yüksek olmalıdır. Kredi notu daha önceki demelerine göre şekillenmiş, kredi kartı ödemelerine göre şekillenmiş ve gelir düzeyine göre şekillenmiştir. Kredi notunun amacı banka tarafından verilen kredinin kişi tarafından ödenebilme durumunu ölçmektir ve kişiye buna göre okul gibi davranışları da ele alarak not vermektir.

Kredi notu belirli bir düzeyin altında olunca banka tarafından kredi alamamaktasınız. Sadece başvurduğunuz banka tarafından değil kredi notuna önem veren her banka tarafında görülen bir bilgi olduğundan diğer bankalar tarafından da olumsuz olarak geri çevrilirsiniz. Bunun dışında kredi puanına bakmayan bankalar da var. Ancak bunların da farklı şartları var.

Kredi Notu Olmadan Kredi

Kredi notuna bakmadan kredi veren bankalar daha önceki ödenmelerinizi çok göz önünde bulundurmazlar. Bunun dışında varsa direk olarak maaşınızı emekli maaşınızı mal varlığınız üzerinden devam ederler. Bunun sebebi de verilen parayı faiziyle geri alarak kar oranını halletmek ve zarar etmeden para kazanma isteğidir. Bununla birlikte çekilen banka miktarına göre banka bir ödeme yöntemi belirler.

Eğer direk olarak maaşınızı ipotek ederlerse siz maaşınızı veya emekli maaşınızı çekmeden ilk olarak sizin hesabınızdan kendi ücretlerini her ay tahsil eder kalan ücreti de sizin hesabınızda bırakırlar. Böylece her ay aksatmadan ödemeleriniz yapılmış olur ve ödemeleriniz maaşınızla orantılı olarak aksamaz. Bunun dışında mal varlığınızı ipotek ederler. Bu da maaş gibi bir durumdur.

Kredi Alamayanlar İçin İyi Haber

Bu sefer arabanızı veya evinizi kendilerinin olarak gösterirler. Bu durum borç bitene kadar devam eder. Ödemeler her aksadığında uyarılırsınız. Çok ciddi bir aksama olmadığı takdirde bu durum borcunuz bitene kadar böyle devam eder. Ciddi bir ödeme aksaması olduğunda mal varlığınız elinizden alır ve kredi borcunuza sayılır.