Kredi kartını iptal ettirmek

By | 31 Mart 2018

Kredi kartını kapattırmak için neler gerekir

Kredi kartınızı kapattırmanız için ilk önce kapattırmak istediğimiz kredi kartının bağlı bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramanızdır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra karşınıza çıkan müşteri hizmetleri temsilcinize kredi kartınızı kapatmanızın gerektiğini bildiriniz. Müşteri temsilciniz sizi yönlendirecek ve kredi kartınızın kapatılması için işlemlere başlayacaktır. İlk olarak kredi kartınızı kapatırken bankanızın müşteri hizmetlerinden bilgi almalısınız.

Kredi kartımı kapattım borçlarım ne olacak

Kredi kartınızı kapattık sonra kalan borçlarınızı yine normal kredi kartınız açık gibi aylık oluşacak faturalardan ödeyebilirsiniz.  Kartınızı kapattıktan sonrada kartınız açık olduğu zamanlardaki gibi taksitli ödemeleriniz var ise fatura oluşacaktır. Daha sonra bu faturaları ödeyerek borçlarınızın ödemelerini tamamlayabilirsiniz.

Kredi kartımı kapattık sonra kredi puanım düşer mi

Kredi kartınızı kapattıktan sonra kredi puanınızda herhangi bir değişiklik olmaz. Kredi puanınızın düşmesi için kredi kartı ödemelerinizin gecikmiş olması gerekmektedir. Gecikmiş olan ödemeleriniz yoksa kredi puanınızın düşmesi normal değildir.

Kredi kartını kapattıktan sonra ekstrelerim gelmeye devam eder mi?

Kredi kartınızı kapattıktan sonra da ekstrelerinizin gelmeye devam etmesi için mevcutta kredi kartınızın ödenmemiş borçlarının olması gerekmektedir. Eğer ki ödenmemiş taksitli borçlarınız mevut ise kredi kartınızı kapattıktan sonrada ekstreleriniz gelmeye devam edecektir. Gelen ekstreleri yani faturalarınızı ödeyerek borçlarınızı günü geldikçe ödeyebilirsiniz. Kredi kartını kapattığınız anda kart borcunuz bulunmuyor ise daha sonra kredi kartınız için size ekstre çıkmayacaktır. Kartınız tamamıyla kapanmış olacaktır. Kredi kartınızın borcu devam ediyorsa son ekstreyi ödeyesiye kadar tamamen kapanma olayı olmayacaktır.

İlginizi çekebilir  Hazine bonosu getiri hesaplama

Kredi kartımı kapattıktan sonra ne yapmalıyım

Kredi kartınızın kapatma işlemleri bittikten sonra güzel ve düzgün bir şekilde kartınızı imha etmelisiniz. Her nekadar da sistemsel olarak kart numaranız kullanım dışı bırakılsa da kartınızı kapattıktan sonra kartınızı bir makas yardımıyla keserek parçalayarak imha etmenizde fayda vardır. Bu sizin yararınıza bir durum olacaktır. Kredi kartınızı imha ederken cipli bölümün de parçalanmış olmasına dikkat etmeniz sizin için yararlı olacaktır. Kredi kartınızın kapanmasına ilişkin daha fazla bilgiyi kartınızın bağlı bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini arayarak öğrenebilirsiniz.