Konut Kredisinde Maksimum Vade

By | 8 Nisan 2018

Konut Kredisi’nde maksimum vade kaçtır?

Konut kredisi çekmek istediğiniz zaman bankaların vade sayılarında yeni değişiklikler yaptığını ve müşterilerine daha uzun vade seçenekleri sunduğunu belirtmek istiyoruz.

2018 yılı Nisan ayı içerisinde artan konut kredisi faiz oranları aslında vade sayısını uzun yapmak isteyen müşterilerin daha yüksek faizler ödemesine neden olmaktadır. Ancak kira ödemek yerine konut almak isteyen müşterilerin Konut Kredisi’nde maksimum vade nedir? Sorusunun cevabını sizlere buradan detaylı bir şekilde açıklamak istiyoruz.

Konut kredi türünde maksimum vade sayısı bankalara göre farklılık göstermektedir. Ancak günümüzde vade sayısı olarak en fazla 300 aya kadar vade imkanı sunan bankalar bulunmaktadır. Bu yüzden de hangi banka, ne kadar vade sayısı veriyor? Buna bir göz atalım.

Garanti Bankası Konut kredisi vade sayısı kaç ay?

Garanti Bankası konut kredisi faiz oranları konusunda müşterilerine düşük faizler ile kredi sunan bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle son yıllarda artan konut kredisi taleplerini karşılamak adına ve müşterilerin talepleri doğrultusunda konut kredisi vade sayısını 120 aydan 180 aya kadar çıkartan banka üzerinden uzun vadeli kredi çekme şansınız bulunmaktadır. Yani 15 yıllık bir ödeme planı oluşturarak sizlerde konut sahibi olma şansını yakalamış olacaksınız.

Denizbank konut kredisi vade sayısı kaç ay?

Konut kredisi türünde vade sayısı bakımından müşterilerine en uzun vade seçeneğini sunan bankanın Denizbank olduğunu belirtmek istiyoruz. 300 aya kadar vade seçeneği ile müşterilerinin konut kredisi çekmesine izin veren banka üzerinden 300 ay vadeli bir şekilde kredi çekmek istediğiniz zaman 25 yıllık bir ödeme planı sizleri beklemektedir. Yüksek faiz oranları yüksek vade sayısı ile birleşince ödeyeceğiniz rakamında bir hayli fazla olduğunu belirtmek istiyoruz.

İlginizi çekebilir  Kimler Konut Kredisi kullanabilir

Halkbank konut kredisi vade sayısı kaç ay?

Kamu bankaları arasında son zamanların en çok tercih edilen bankalarından olan Halbank’ta konut kredisi türünde vade sayısında iyileştirme yapan bankalar arasında yer almaktadır. Özellikle son zamanlarda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın TOKİ ile yaptığı anlaşmadan sonra müşterilerine 240 aya kadar vade seçeneği sunan banka üzerinden uzun vadeli konut kredisi çekebilirsiniz.  Ancak bu 240 ayın sadece TOKİ evlerinde geçerli olduğunu, diğer konutlarda ise vade sayısı olarak müşterilerine 180 aylık bir ödeme planı yapıldığını belirtmek istiyoruz.

Şekerbank Konut kredisi vade sayısı kaç ay?

Konut kredisinde müşterilerine yüksek vade seçenekleri sunan bir diğer bankada Şekerbank olarak dikkat çekiyor. Uygun faiz oranları ile müşterilerine konut alma fırsatını sunan Şekerbank üzerinden yapacağınız kredi çekim işlemlerinde bankanın sizlere 180 aya kadar vade seçeneği sunduğunu belirtmek istiyoruz. Diğer bankaların ise konut kredisi türünde müşterilerine sunduğu vade seçeneği 120 ay olarak dikkat çekmektedir.

Konut kredisi çekerken dikkat etmeniz gerekenler

Konut kredisi çekeceğiniz zaman yüksek vade seçeneklerine dayalı bir şekilde kredi çekmek aslında sizlerin daha yüksek oranda faiz ödemenize neden olacaktır. Bu yüzden vade sayılarını düşük tutmaya özen göstererek daha az faiz ödeme şansını bulmuş olursunuz.