Kıbrısta bulunan türk bankaları

By | 26 Nisan 2018

İşbu makalemizde sizler için Kıbrıs’ta bulunan türk bankaları hakkında bilgi vereceğiz. Kıbrısta Türkiye uyruklu bankalar yer almaktadır. Bu bankaları sizlere tanıtacağız lakin evvela öncelikle bankacılık sektörünün bu kadar bilinen olması ve bizlerin ihtiyaçlarına yanıt verebilmesi hususlarında bilgi vermek yararınımızadır. Ayrıca bilgisayar ve bilişim şirketlerinde varolan gelişmeler ve teknolojik çalışmaların bankacılık hizmetleri üzerindeki olumlu ve olumsuz etkilerine de değineceğiz.

Teknolojik Gelişmelerin Bankacılığa Etkisi

Birden fazla farklı bakışla yaşamımıza etki eden ve artık yaşamımızın vazgeçilmez bir yerinde varolan teknolojik makineler araç ve gerekçer bizlere bankacılık olarak da imkanlar vermektedir. Bunun birden fazla yararı vardır. Evvela merkezi vatanımızda olan bankaların teknolojik, maddi ve beşeri imkanlar sayesinde Kıbrıs’ta şube açabilmesi ve Kıbrıs’ta yaşayan yurttaşlarımıza hizmet verebilmesi, onların yararına çalışması da bu durumun hatrı sayılır kanıtlarından bir tanesidir.

Ayrıyetten internet bankacılığı ve mobil bankacılık hizmetleri ile ilgili gelişmekte olan bankacılık işlemleri müşterilere büyük avantajlar ve güzellikler sağlamaktadır. Aşağıda  Kıbrıs’ta hangi Türk bankaları vardır bakabilirsiniz.

Kıbrıs’ta Yer Alan Türk Bankaları

Kıbrıs’ta hangi Türk bankaları vardır başlıklı makalemiz içerisinde Kıbrıs’ta şubeleri olan bankalar Türk Ekonomi Bankası (TEB), Şekerbank (Kıbrıs), Türkiye Ziraat Bankası, Halkbank, Türkiye İş Bankası, ING  Bank ve HSBC Bank  yer almaktadır. Bunların yanında herhangi bir şubesi olmayan ancak şube dışı para çekme yöntemi cihazı (ATM) olan banka şubeleri de vardır. Bunlar Akbank T.A.Ş. , Vakıfbank T.A.Ş. ve Yapı Kredi  Bankası T.A.Ş.  olarak yer almaktadır.

Bu bankalarda da Kıbrısta bulunan banka şubeleri hizmeti olmayıp para çekme makinesi olan ATM üzerinden ihtiyaç olan bankacılık işlemleri yapılabilmektedir. Bu husus en fazla öğrenci olan vatandaşların ve az süreli istirahet için Kıbrıs’a gelenlerin istifade edebileceği yegane bir memnun edici durumdur. Ülkemizde de ilgili banka kurumuna icra edilen para yatırma işlemi  ile ilgili para çekme makinesi bankamatik ATM’den zaruret halinde para çekme işlemi yapılabilmektedir.