Category Archives: Finans

Yapı Kredi Müşteri Hizmetleri Numarası Direk Bağlanma

YAPI KREDİ MÜŞTERİ HİZMETLERİ HAKKINDA Yapı Kredi, düşük faizli kredi olanakları, tarım kredisi ve benzeri birçok diğer bankaların önüne geçen imkanlarıyla kısa zaman içerisinde yaygınlaşarak birçok ilde şubelerini açmıştır. Böyle olunca da mevcut bu şubeleri üzerinden hizmetler vererek müşterilerine haftanın 5 günü mesai bitimine kadar tüm bankacılık işlemleri üzerine etkin hizmetler ortaya koymaktadır. Ancak müşterilerinin… Read More »

Denizbank Kredi Kartı Yapılandırma

Denizbank’ tan aldığınız kredi kartınızın ödemesini yapamayacak duruma geldiyseniz ve borcunuz biriktiyse yapılandırma yasası kapsamında DenizBank kredi kartı borcu yapılandırma işlemi yapabilirsiniz. Bu işlemi yapmak için bankaya müracaat ederek 6 yıla kadar uzayan vade ile taksitlerinizi ödeyebilirsiniz. Denizbank Yapılandırma Başvurusu Denizbank müşterileri için birçok avantaj ve kampanya sunarak çoğu vatandaşı aktif kart kullanıcısı yapmaktadır. Bu… Read More »

Akbank Müşteri Hizmetleri Personel Alımı

Türkiye’nin önde gelen özel sermayeli bankalarından Akbank, resmi sayfası üzerinden yaptığı ilanla Türkiye genelinde müşteri temsilcisi pozisyonunda çağrı merkezi personelleri alacağını duyurdu. Aranan kriter olarak herhangi bir bölümden lisans mezunu olma şartını arayan banka bununla beraber kurum içi eğitim kapsamında ilk 1 aylık eğitim sürecinden sonra personel açığını kapatmayı hedeflemektedir. Genel itibariyle alımlarını bölge bölge… Read More »

Finansal Sistemin Yapısında Değişim ve Eğilimler

Reel ekonomik faaliyetlerle finansal piyasalar arasında makas her geçen yıl artmaktadır. Bu artış eğilimi özelikle son 10 yılda daha belirgin hale gelmiştir. Bu gelişmenin arkasında iki temel belirleyicinin rol oynadığı söylenebilir: Bilgi işlem teknolojisindekigelişmelerle koşut iletişiminin kurumlar, bölgeler, ülkeler arasında artışı, Küreselleşmeeğiliminin artışı. Yeni finansal düzende küresel rekabet ve ilişkilerin yoğunlaşması finansal algılayışı değiştirmektedir. Banka… Read More »

Finansal Yönetimin Yapı Taşları

Finansal Yönetimin Temel Taşları Finans sektörünün düzen ve davamlılığı açısından finansal yönetimin yapı taşları olarak adlandırılan 4 ana maddeden bahsetmek gerekir. Sistemsel olarak konu ele alındığında girdi-işletim- sonuç denklemi baz alınarak , bu üçlünün sorun ve çözümleri üzerinde çalışmalar yapılmalıdır. Finansı etkileyen faktörleri tanımlarsak, 1- Amaç 2- Sürdürülebilirlik 3- Yoğunlaşma 4- Hedef olarak kategorize edilebilir… Read More »

Finansal Krizler Nasıl Çözülür?

Finansal Krizler Nasıl Çözülür? Dünya üzerinde öncelikle ülkemizin olmak üzere diğer birçok ülkeyi etkilemekte olan finansal kriz (ekonomik kriz), tüm dünyayı etkilendiğinden ”küresel kriz” olarak da adlandırılmakta. Adaletsiz vergi sistemleri, maaş ve gelir yanlışlıkları; bunlarla beraber deprem, sel gibi ekonomik zarar verebilecek doğal afetler de finansal krizlere neden olabilmektedir. Bunlarla beraber ülkeniz günümüz şartlarda uğraştığı… Read More »

Enpara kredi kartı başvurusu nasıl yapılır?

EFT ve Havale ücreti almadan müşterilerine bankamatik hizmetleri sunan Enpara uzun zamandır beklenen hamlesini sonunda yaptı ve müşterilerine kredi kartı konusunda hizmet vermeye başladı. Bankaların alışılmış olan kredi kartı aidatlarının aksine kredi kartı kullanan müşterilerine yıllık kart aidatı ücreti ödeyecek olan Enpara’nın kredi kartı başvurusunu yapmak istediğiniz zaman izlemeniz gereken yolları buradan açıklamak istiyoruz. Enpara… Read More »

Enflasyon nedir sebepleri nelerdir

Enflasyon Nedir? Enflasyon günümüzde sıkça duyduğumuz kavramlardan birisidir. Her ülke genelde enflasyon ile ilgili bazı hedefler koymaktadır. Enflasyon sebebiyle ülkenin para birimi sabit olarak kalmaz ve değişkenlik gösterir. Genel anlamda enflasyon nedir? Sorusuna cevap verecek olursak para biriminin değerinin değişmesidir. Örnek verecek olursak 10 TL ile alınabilecek bir ürünün enflasyonun artması sonucunda 10 TL’ye alınamaması… Read More »

Kredi kartını iptal ettirmek

Kredi kartını kapattırmak için neler gerekir Kredi kartınızı kapattırmanız için ilk önce kapattırmak istediğimiz kredi kartının bağlı bulunduğu bankanın müşteri hizmetlerini aramanızdır. Müşteri hizmetlerini aradıktan sonra karşınıza çıkan müşteri hizmetleri temsilcinize kredi kartınızı kapatmanızın gerektiğini bildiriniz. Müşteri temsilciniz sizi yönlendirecek ve kredi kartınızın kapatılması için işlemlere başlayacaktır. İlk olarak kredi kartınızı kapatırken bankanızın müşteri hizmetlerinden… Read More »

Enflasyon tek haneye ilerliyor

Enflasyon tek hane Ocak ayının sonlarında dünya piyasalarında sert ivmeler görüldü. Borsalardaki yansıması düşüş olarak görülen bu ivmelenmenin etkisinden Borsa İstanbul’da payını aldı. Sanayi üretiminin 2017 yılının son çeyrekte olumlu artışı, büyüme rakamlarında da etkili oldu. Yıllık enflasyonun 10,35 ile son altı ayın en düşük seviyesine inmesi, tek hane enflasyon için umut verici bir gelişme… Read More »

Sayfa : 1 2 3