Banka dışında kredi veren yerler

By | 11 Mayıs 2018

Banka dışında kredi veren yerler

Bankaya yapmış olduğunuz başvurular neticesinde kredi çıkmıyorsa banka dışında kredi veren yerler nakit ihtiyacınızı karşılayabilir. Bankaların koşullarına takılan müşteriler kredi notu, geciken ödemeler veya daha önce çalıştığınız banka ile geçmiş ve gecikmiş ödemeler yüzünden bu gibi kurumlara yönelmektedir. Banka haricinde kredi veren firma veya kurumları sizin için araştırdık. Düzenli ödeme yapmayan banka müşterileri genellikle kredi kullanamamaktadır. Düzenli ödeme yapıyor olmanıza rağmen diğer bankalar ile olan geçmişiniz bulunmadığı için de kredi onay almaya bilir veya istediğiniz tutarda nakit alamayabilirsiniz.

Banka harici kredi veren kurumlar aracılığı ile kredi almak isteyen bireyler özel müsaade ile yetki alan kurum ve kuruluşlardan yararlanmak olacaktır. Türkiye esnaf ve sanatkarlar kredi ve kefalet kooperatifleri, OYAK gibi büyük kuruluşlar düşük faizli kredi olanağı sunmaktadırlar. Ayrıca KOSGEB de iş yeri açmak veya işini büyütmek isteyen kişilere uygun şartlarda kredi olanağı sağlamaktadır.

Dikkat Etmeniz Gerekenler Nelerdir?

Türkiye’de kanuni düzenleme ile kredi kullandırabilme yetkisi finans kurumları ile bankalara verilmiştir. Kredi kullanmak isteyen müşteriler de kanuni şekilde bu yerlerden faydalanabilirler. Kredi alımı yasal kurumlar aracılığı ile yapıldığından dolayı kredi kullanmak isteyen kullanıcıların mağduriyetinin önüne geçilmektedir. Bankalardan ve de yasal kredi veren kurumlar belirli faiz oranları ile işlem yapmaktadır. Kanuni çerçeveler dışında olan yerlerden yada kişilerden kredi kullanma istemi yaptığınız takdirde kendinizi büyük bir riske atacağınızı en mühimi de dolandırılma riskiyle karşı karşıya kalacağınızı ve olumsuz olaylar yaşayabileceğinizi unutmayınız. Bu yasal yolların dışında yasal olmayan bir şekilde kredi veren kişiler, kurumlar, kuyumcular, telefon alışı ve satışı yapan kişiler ve tefeciler mevcuttur. Tefeciler bankalardan çok daha yüksek faiz seviyeleri ile borç yada kredi verirken, bu borcu ipotek veya senet benzeri evraklarla alacaklarını garanti altına alırlar.