Anadolubank Kredi Durumu Sorgulama

By | 29 Ağustos 2018

Anadolubank Kredi Başvurusu

Türkiye bankacılık sektöründe hizmet sunan 50’ye yakın banka bulunmaktadır. Anadolubank’ta bu bankalar arasında yer almaktadır. Yıllardır bankacılık sektöründe olan Anadolubank hızlı ve kaliteli olan hizmetlerini büyüterek sürdürmeye devam etmektedir. Bünyesinde yer alan müşteri portföyü her geçen gün artmakta olan Anadolubank’ın bununla birlikte sermayesi de artmaktadır.

Anadolubank bankacılık sektöründe yer alan köklü bankalar arasındadır. Bünyesinde yer alan bankacılık ürünlerini müşterilerine en iyi şekilde sunmaktadır. Özellikle ihtiyaç, taşıt ve konut gibi ihtiyaçlar için kredi olanakları sunmaktadır. Üstelik bu kredi seçeneklerini müşterilerine en düşük faiz oranı ve en uygun ödeme koşulları ile kullandırmaktadır. Bu kredi türlerinden herhangi birini banka içerisinde kullanmak isteyen müşteriler için çeşitli başvuru kanalları yer almaktadır.

Banka müşterileri Anadolubank resmi internet sitesi, şubeleri ve çağrı merkezi gibi kanallar ile dilediği kredi türü için başvuru yapabilmektedir. Ardından başvurdukları kredi sonucunun olumlu veya olumsuz olması ile ilgili bilgi sahibi olmaları gerekir. Anadolubank kredi durumu sorgulama için bazı platformları kullanması gerekmektedir. Ancak bu platform ile kredi başvuruları sonucu öğrenilebilir.

Anadolubank Kredi Başvuru Sonucu Öğrenme

Banka müşterilerinin kredi başvuruları için bankadan herhangi bir dönüş yapılmadı ise öncelikle 0850 222 55 50 numaralı banka çağrı merkezini araması gerekir. Çağrı merkezi arandığında telefon bankacılığı sistemi otomatik olarak müşterileri sesli kayıt sistemine aktarır. Müşteriler sesli kayıt sistemi ile gerekli tuşlamaları yaptıktan sonra konu ile ilgili yetkili personele yönlendirilir. Anadolubank kredi sonucu ile ilgili tüm bilgiler telefon ucundaki yetkili görevliden öğrenilebilmektedir. Yalnız T.C. kimlik numarası ya da kredi referans numarası üzerinden başvuru sonucunun olumlu ya da olumsuz olarak yanıtlandığı bilgisi alınmaktadır.

Anadolubank kredi sorgulama hakkında bilgi sahibi olabilmek için kullanılan diğer bir platform ise, ülkemizde yaygın olarak bulunan banka şubeleri içerisinde ki bireysel müşteri hizmetleri yetkilileridir. Kredi kullanan müşteriler T.C kimlik numarası ya da kredi referans numarasını bankada görevli müşteri hizmetleri yetkilisi ile paylaşarak, kredi başvuru sonucunu sorgulatması gerekir. Ancak bu şekilde kredi sonucunun olumlu ya da olumsuz sonuçlandığı bilgisi alınabilmektedir.

Anadolubank Kredi Ödemesi Erteleme

Kredi çeken kişilerden bankalar her zaman taksit sayısıyla son ödeme tarihinin geçirmemelerini talep etmektedir. Kredi taksit ödemelerini zamanında gerçekleştirmeyen kişiler mevcut borcun üzerine tekrar borç eklediği gibi kredi sicili üzerinde olumsuz etkiler yaratabilmektedir. Ödemeyi zamanında yapamayan kişiler için Anadolubank kredi ödemesi erteleme imkanı sağlanmıştır. Öncesinden vereceğiniz talep ile kredi ödemenizi bir ileri tarihe almanız mümkündür. Kredi taksitinizi ödeyemeyip gecikmeye düşürmektense bu seçeneği kullanmak verilebilecek en mantıklı karardır. Çünkü öncesinden haber vererek Anadolubank kredi taksit erteleme işlemini yaptırmanız kredi puanınıza etki etmeyecektir. Erteleme seçeneğini kullanmayarak ödeme günü geldiğinde gerekli tutarı yatırmayan kişiler gecikmeye düşeceği için kredi puanında düşme yaşayacaklardır. Kredi sahiplerinin bu tür sorunlar yaşamaması için tüm bankalarda olduğu gibi Anadolubank güvencesiyle mükemmel bir imkan sağlanmıştır.

İlginizi çekebilir  Kefilsiz kredi veren bankalar

Kredi Taksit Erteleme Nasıl Yapılır?

Bankanıza giderek taksit erteleme işlemi konusunda bilgi almak istediğiniz zaman yetkililer sizlere gerekli tüm desteği sağlayacaktır. Bankalar vadenin uzaması ve ödenmemiş tutar üzerinden para kazanabilmektedirler. Bu nedenle işlemlerinizi çoğu zaman geri çevirmeyecek ve gerekli tüm yardımı sağlayacaktır. Banka yetkililerine durumu bildirdikten sonra ödeyeceğiniz dönemleri kendiniz belirleyebilirsiniz. Yasal faiz ile yapılandırma yoluna giden borcunuzu istediğiniz tarihlerde ödeyeceğini belirtebilirsiniz. Taksit erteleme işlemleri çok kısa sürdüğü için istediğiniz zaman bankanıza giderek bu işlemi yaptırabilirsiniz. Artık kredi kartı borcunu ödemeyen kişiler için oluşturulmuş bu avantajlı seçenek tüm banka şubelerinde gerçekleştirilmektedir. Yasal işlemleriniz başlamadan ve kredi puanınız üzerinde olumsuz etkiler oluşmadan borcunuzu ertelemiş olacaksınız.

Kredi Taksit Ertelemesi Zamanında Ödenmezse Ne Olur?

Bankanız tarafından borcunuz üzerinde işlem yapılarak bir sonraki tarihe atıldıktan sonra ödeme günü gerekli tutarı ödeyemeyen kişiler için yasal işlemler ve faiz uygulanmaktadır. Bu durumu daha öncesinden Anadolubank kredi ödeme erteleme esnasında banka yetkilileri sizlere bildirmektedir. Borcunuzu ödeyeceğiniz tarihi sizler belirleyeceğiniz için ödeme günü yaşanan sorunlar hemen işleme konulmaktadır. Zamanında ödenmeyen tüm borçlara yasal faiz uygulanarak işlem yapılmaktadır. Ayrıca borç erteleme yaptığınız ve tekrardan ödeyemediğiniz için kredi sicil kaydınızda olumsuz raporlar yer alacaktır. Bu durumu dikkate alarak bir sonraki ödeme tarihini öncesinden kesin olarak belirtmeniz gerekmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir