Akbank Müşteri Hizmetleri Personel Alımı

By | 26 Ağustos 2018

Türkiye’nin önde gelen özel sermayeli bankalarından Akbank, resmi sayfası üzerinden yaptığı ilanla Türkiye genelinde müşteri temsilcisi pozisyonunda çağrı merkezi personelleri alacağını duyurdu. Aranan kriter olarak herhangi bir bölümden lisans mezunu olma şartını arayan banka bununla beraber kurum içi eğitim kapsamında ilk 1 aylık eğitim sürecinden sonra personel açığını kapatmayı hedeflemektedir. Genel itibariyle alımlarını bölge bölge gerçekleştiren Akbank bu anlamda Orta Anadolu bölgesi personel alımları, Marmara Bölgesi personel alımları şeklinde gruplandırarak karşısında denk gelen illeri de duyurmaktadır. Bu bakımdan da Akbank müşteri hizmetleri çalışanı olmak isteyenler mülakata davet edilerek kendileriyle bizzat görüşme gerçekleştirilmektedir. Yapılan bu sözlü sınavda müşteri hizmetlerinin taşıması gereken nitelikler ele alınarak çağrı merkezi çalışanlarının dikkat etmesi gereken belli başlı özellikler üzerinde durmaktadır. Bu manada da Akbank müşteri hizmetlerine yönelik olarak uygulanan bir süreçle ülke genelinde alımlarına kaldığı yerden devam etmektedir.

MÜŞTERİ TEMSİLCİSİ ALIMINDA DİKKAT ETTİKLERİ HUSUSLAR

Akbank müşterilerinin saygı duyduğu önde gelen bir bankadır. Bankanın müşterisi ile tüm bankacılık işlemlerini çözüme kavuşturması anlamında hizmet veren şubesiz telefon bankacılığı çalışma ekibi bu manada aslında bankanın müşteriyle buluşmasında bir köprü işlevi oluşturmaktadır. Bu nedenle müşteri temsilcisi alınırken birtakım hususlara dikkat edilmektedir. Bu hususlar arasında bireyin jest ve mimikleri, sorulan sorulara karşı tepkisi, kendisini ifade edebilme kabiliyeti ile sorulara verdiği mantıksal yaklaşımlar şeklinde düşünülmektedir. Tüm bu yönleri düşünüldüğünde müşteri temsilcisi alımlarında dikkat edilmesi gerekenlerin arasında gelmesi adına Türkiye genelinde olmak üzere tüm bankacılık hizmetlerinin yerine getirilmesi bakımından Akbank personel alımı oldukça titiz noktalara dayandırılmaktadır.

YOĞUN ÇALIŞMA TEMPOSU

Bu dayandırılan noktalar açısından da süreklilik esası güdülerek etkin bir yoğun çalışma temposuna karşı dayanabilirliği de ölçülmektedir. Bütün bu ölçümler sonucunda da kişinin bankacılık liyakatine yönelik bir sözlü sınava tabi tutulduğu görülmektedir. Yeni başlayan bir müşteri temsilcisi genel itibariyle 2.000 lira ile ve performansına bağlı olarak prim ücretlendirmesine dayalı olarak sosyal hakları da bulunarak görevlendirilmektedir. Görevlendirilen personeller sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri adına kurum içi eğitim sürecine girerek çalışmalar almaktadırlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir